четвер, 13 серпня 2015 р.

Кілька слів про Конкурс

Європейський напрям розвитку суспільства спричиняє модернізаційні зімни в освіти. Кожен рік – це новий вимір, нові потреби, нові вимоги. Сьогоднішній учень бажає навчатися у сучасного вчителя, який відмінно знає зміст свого предмету, може організувати результативне навчання на доступному для школяра рівні, відмовився від шаблонних форм і методів роботи і разом з тим, є позитивним, чуйним, доброзичливим. Отже, суспільство бачить яскраву, творчу, новаторську особистість учителя, педагогічна діяльність якого є міцним засобом формування і всебічного розвитку особистості кожної дитини.
У період становлення України, як самостійної, незалежної держави питання оновлення теоретичних і методичних напрямів у вивченні навчальних предметів було дуже гострим, нагальним і набуло у своєму розв'язанні державного статусу. Тому з метою виявлення і підтримання творчої праці вчителів, підвищення їх професійної майстерності, популяризації педагогічних здобутків у 1995 році Кабінетом Міністрів України було затверджене Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року».
Виділені завдання конкурсу були спрямовані на:
-       піднесення ролі вчителя у суспільстві і підвищення престижності цієї професії;
-       привернення уваги громадськості, органів влади до проблем освіти;
-       сприяння творчим педагогічним пошукам, удосконаленню фахової майстерності вчителя;
-       поширення передового педагогічного досвіду;
-       забезпечення незалежної експертної оцінки педагогічної діяльності.
Тож у 1995-1996 навчальному році стартував перший всеукраїнський конкурс «Учитель року». І упродовж років в українській освіти даний конкурс надає можливість виявляти у певній номінації педагогів, які є найкращими представниками професії і новаторами у своїй справі.
Кожен рік учителі Кіровоградської області брали участь у вказаному конкурсі, демонструючи високий рівень педагогічної компетентності. Наша область є одним із лідерів за кількістю переможців (1996-2023 року).
ДіаграмаПишаємося нашими переможцями, які після участі у Конкурсі стали знаними в Україні та за її межами.

Немає коментарів:

Дописати коментар